Poznaj nas lepiej

Więcej o nas

Mali Odkrywcy to miejsce stworzone dla dzieci w wieku od 10 miesiąca do 3 lat.

Inspiracją do otwarcia takiej placówki były narodziny syna i strach przed oddaniem dziecka do żłobka.

Na potrzeby naszej działalności wynajęliśmy i zaadoptowaliśmy dwa domy jednorodzinne. Na ul Tkaczy 13a i Drzeworytników 1a. W obu placówkach dzieci mają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dajemy dzieciom warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, tak aby w poczuciu miłości i bezpieczeństwa odkrywały Świat a ich rodzice mogli spokojnie wrócić na rynek pracy.

Opiekunowie sprawujący opiekę nad dziećmi, jak również właścicielka wpisani są do rejestru Opiekunów Dziennych prowadzonych przez m. st. Warszawę.

Image

Wykwalifikowana kadra

Dziećmi zajmują się wykwalifikowane osoby, pełne empatii, miłości do dzieci z głowami pełnymi pomysłów na zabawy rozwijające i przygotowując dzieci do dalszej podróży drogą edukacji.

Podczas naszej pracy z dziećmi znajdujemy czas na doszkalanie i utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu rozwoju i pracy z dziećmi.

Ukończone przez nas kursy to m.in. Bajkoterapia, terapia ręki, integracja sensoryczna, zajęcia umuzykalniające metodą E. Gordona, zmysłoterapia, muzykoterapia.

Każdy opiekun obowiązkowo jest poddawany szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Szkolenie takie zgodnie z przepisami jest odnawiane co dwa lata.
Image
Image
Nasze

Zajęcia

Codziennie opiekunowie prowadzą zajęcia mające na celu rozwój naszych maluszków. Bawimy się różnego rodzajami masami plastycznymi, do tworzenia których używany naturalnych składników takich jak mąka, kasze itp.

Pracujemy wg miesięcznych planów, które uwzględniają umiejętności i możliwości dzieci.

Na stałe też współpracujemy z Firmami zewnętrznymi, które prowadzą zajęcia z muzyki, języka angielskiego i dogoterapii.